Nagroda naukowa University of Iceland dla zespołu badawczego prof. Ewy Czaplewskiej z Instytutu Logopedii

Międzynarodowy zespół badawczy, którego członkiem jest dr hab. Ewa Czaplewska, prof. UG z Instytutu Logopedii, otrzymał nagrodę naukową University of Iceland (The University's Science and Innovation Award) w kategorii Society za innowacyjny projekt, który wiązał się ze stworzenie narzędzia przesiewowego LANNIS do oceny rozwoju językowego  trzylatków jedno- i wielojęzycznych. Narzędzie pozwoli zidentyfikować dzieci, które w wieku trzech lat znajdą się w grupie zagrożonej trudnościami w nabywaniu języka/języków. Pozwoli to na podjęcie odpowiednich wczesnych działań interwencyjnych.

Nagroda The University's Science and Innovation Award jest wynikiem współpracy pomiędzy University of Iceland, The New Business Venture Fund, Árnason|Faktor, Innovation Centre Iceland, i  Auðna TTO Iceland - Technology Transfer Office Iceland.
Zdjęcie w galerii

Data publikacji: środa, 20. Maj 2020 - 09:24; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 20. Maj 2020 - 12:23; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka