fbpx Dostęp do BUG i Biblioteki Neofilologicznej w budynku Neofilologiii | Wydział Filologiczny

Dostęp do BUG i Biblioteki Neofilologicznej w budynku Neofilologiii

Biblioteka Neofilologiczna czynna dla pracowników, doktorantów oraz wszystkich studentów UG. Godziny Biblioteka Neofilologiczna otwarcia od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00. Kontakt e-mai: bneo@ug.edu.pl, tel. 58 523 30 39. Serdecznie zapraszamy.

Wypożyczanie w BUG odbywa się:

- w wyznaczonych godzinach pracy BUG (od 13:00 do 15:00). W tym czasie nie będzie możliwości odbierania zamówionych egzemplarzy

- z przekazaniem wszystkich zwróconych egzemplarzy do trwającej 5 dni kwarantanny. Po tym czasie egzemplarze będzie można ponownie zamawiać

- z zachowaniem koniecznych środków osobistej ochrony sanitarnej bibliotekarzy i czytelników Przyjmowane będą również płatności za egzemplarze przetrzymane przed 11 marca, czyli przed zamknięcie BUG dla czytelników (wyłącznie transakcje bezgotówkowe)

- od 13 maja biblioteka główna oraz biblioteki specjalistyczne rozpoczną działalność w zakresie udostępniania prezencyjnego swoich zbiorów (na miejscu w BUG).

Odbywać się ono będzie według następujących zasad:

- nie będzie wolnego dostępu do zbiorów BUG, wszystkie znajdujące się w BUG egzemplarze będzie można zamawiać, a zamówienia będą realizowane i dostarczane czytelnikom przez bibliotekarzy do miejsca ich udostępnienia

- w bibliotekach wyznaczone zostanę strefy udostępniania prezencyjnego. Korzystanie ze zbiorów będzie możliwe tylko i wyłącznie w wyznaczonych strefach (w Bibliotece Głównej będzie to znajdująca się na parterze Czytelnia Informacji Naukowej)

- strefy udostępniania prezencyjnego zaaranżowane będą w taki sposób, aby spełnione były wymagania dotyczące zachowania dystansu pomiędzy czytelnikami

- wprowadzony zostanie wymóg używania przez czytelników środków sanitarnej ochrony osobistej (maseczki, jednorazowe rękawiczki)

- miejsca wyznaczone dla czytelników będą poddawane dezynfekcji każdorazowo po zakończeniu pracy przez czytelnika

- nie będą świadczone takie usługi biblioteczne jak: dostęp do stacjonarnych komputerów i terminali katalogowych, usługi reprograficzne itd.

- stanowiska obsługi czytelników zostaną zapatrzone w bariery z tworzyw sztucznych, a bibliotekarze będą mieli do dyspozycji środki sanitarnej ochrony osobistej i środki dezynfekcyjne.

Ponadto od 13 maja usługa zdalnego zamawiania oraz samodzielnego odbioru egzemplarzy objęci będą studenci UG wszystkich lat, trybów i poziomów nauczania (nie tylko piszący prace dyplomowe). BUG w dalszym ciągu nie będzie obsługiwał czytelników spoza UG.   Do 31 maja nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie wypożyczonych egzemplarzy. Podane daty, a także zakres obsługi czytelników BUG mają charakter umowny i będą dostosowywane do bieżącej sytuacji na UG oraz monitorowanej na bieżąco sytuacji w BUG.

środa, 13 maja 2020 roku, 12:46