Dr Aleksandra Wierucka laureatką Nagrody "Nauczyciel Roku" im. K.C. Mrongowiusza

Tegoroczną laureatką Nagrody "Nauczyciel Roku" im. Mrongowiusza została dr Aleksandra Wierucka.

Nagroda „Nauczyciel Roku” imienia Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza jest przyznawana na Uniwersytecie Gdańskim każdego roku za szczególne osiągnięcia dydaktyczne nauczycielom akademickim UG. Nauczycieli zgłaszają do nagrody dziekani wydziałów w porozumieniu z wydziałowymi radami samorządu studentów. Wnioski rozpatruje powołana specjalnie Komisja Konkursowa złożona ze studentów i nauczycieli akademickich. Patronem nagrody jest Krzysztof Celestyn Mrongowiusz (1764-1855) wybitny gdański pedagog i uczony, zasłużony dla zachowania polskości Pomorza, lektor języka polskiego w Gdańskim Gimnazjum Akademickim.

Wyróżnieni nagrodą nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Gdańskiego łączą pasję naukową, dydaktyczną i organizacyjną, ciesząc się szczególną estymą wśród studentów. Wręczenie nagród odbywa się tradycyjnie 20 marca każdego roku podczas uroczystego posiedzenia Senatu UG z okazji Święta Uniwersytetu Gdańskiego, jednak w tym roku ze względu na epidemię uroczystość odbędzie się w innym terminie.

Dr Aleksandrze Wieruckiej wykładowczyni w Instytucie Badań nad Kulturą, znakomitej kulturoznawczyni i antropolożce, tutorce akademickiej, prowadzącej z pasją Koło Naukowe Mozaika, serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: środa, 15. Kwiecień 2020 - 10:32; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 15. Kwiecień 2020 - 11:14; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka