Promocja monografii Adam Mickiewicz i Rosjanie pod red. Z. Kaźmierczyka, M. Dąbrowskiej i P. Głuszkowskiego

W styczniu br. ukazała się monografia Adam Mickiewicz i Rosjanie pod redakcją naukową Zbigniewa Kaźmierczyka oraz Magdaleny Dąbrowskiej i Piotra Głuszkowskiego (Warszawa: Wydawnictwo Naukowe Scholar, 2020). Jest ona owocem współpracy polonistyki gdańskiej i rusycystyki warszawskiej przy udziale Oddziału Gdańskiego Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza.
Jej promocja odbędzie się w dniu 24.02.2020 o godz. 13.30 na zebraniu Zarządu Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza w Pałacu Staszica w Warszawie. Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie zaprasza na spotkanie z redaktorami oraz autorami książki w dniu 25.02.2020 o godz. 18.00.
Na zaproszenie Instytutu Polskiego w 24.03.2020 jej promocja z udziałem redaktorów naukowych monografii odbędzie się na Państwowym Uniwersytecie im. M. Łomonosowa w Moskwie na Wzgórzach Worobiowych, a następnie na Państwowym Uniwersytecie w Niżnym Nowgorodzie. Celem promocji jest odnowienie Mickiewiczowskiej tradycji dialogu Polaków z Rosjanami: jak wolnych z wolnymi i równych z równymi.

Data publikacji: poniedziałek, 17. luty 2020 - 09:55; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 17. luty 2020 - 10:00; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka