Książka Obszary fennistyki – język, kultura, naród pod red. Katarzyny Wojan

Nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego ukazała się książka Obszary fennistyki – język– kultura – naród. Tom wydany z okazji 100-lecia niepodległości Finlandii pod redakcją naukową Katarzyny Wojan (seria Studia Północnoeuropejskie, t. 6, Gdańsk 2019).
Monografia jest pokłosiem konferencji naukowej upamiętniającej 100-lecie suwerenności Finlandii, zorganizowanej w maju 2017 roku. Inauguracji konferencji dokonała ambasador JE Johanna Lehtinen.
Autorami rozdziałów są badacze z Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Gdańskiego. W publikacji udział wzięły również dwie studentki skandynawistyki – specjalności: język, kultur i gospodarka Finlandii (dziś są już absolwentkami UG).
Sponsoring konferencji oraz częściowo wydania książki – firma fińska Metsä Group.

Data publikacji: poniedziałek, 3. luty 2020 - 09:08; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 3. luty 2020 - 09:10; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka