Stypendium im. Izabelli Trojanowskiej na 2020 dla studenta etnofilologii kaszubskiej Gracjana Fopkego

Kolegium redakcyjne i redakcja miesięcznika „Pomerania” zdecydowały o przyznaniu stypendium im. Izabelli Trojanowskiej na rok 2020 Gracjanowi Fopkemu, dziennikarzowi Radia Kaszëbë, studentowi III roku etnofilologii kaszubskiej.

Fundusz Stypendialny im. Izabelli Trojanowskiej został powołany jej testamentem oraz na mocy uchwały prezydium Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Stypendium – zgodnie z wolą fundatorki, zapisaną w testamencie – przeznaczone jest dla młodych osób, podejmujących pracę w zawodzie dziennikarskim, w szczególności w dziennikarstwie telewizyjnym, pochodzących z Kaszub i szczerze zaangażowanych w specyfikę swojej małej kaszubskiej ojczyzny. O stypendium mogą się ubiegać osoby, zajmujące się tematyką regionalną i posiadające pewien dorobek dziennikarski.

Serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: czwartek, 30. Styczeń 2020 - 10:59; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 30. Styczeń 2020 - 10:59; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka