Wykład mistrzowski: prof. dr hab. Piotr Zwierzchowski pt. Archiwa w badaniach nad kinem PRL-u - perspektywa metodologiczno-warsztatowa

z

Wydział Filologiczny zaprasza na wykład prof. Piotra Zwierzchowskiego pt. „Archiwa w badaniach nad kinem PRL-u- perspektywa metodologiczno-warsztatowa", który odbędzie się 8 stycznia o godz. 13:15 na Wydziale Filologicznym w sali teatralnej, ul. Wita Stwosza 51. Wykład odbędzie się w ramach cyklu „Wykłady mistrzowskie". Wprowadzenie: dr Piotr Kurpiewski, Instytut Badań nad Kulturą, Wydział Filologiczny UG.

Prof. Piotr Zwierzchowski - filmoznawca, profesor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, wicedyrektor Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa UKW. Przedmiot jego badań naukowych stanowi historia kina polskiego po II wojnie światowej, szczególnie socrealizm i kino lat 60. Jego największym zainteresowaniem jest rekonstrukcja kontekstów decydujących o sensie filmowego przekazu.

Data publikacji: wtorek, 7. Styczeń 2020 - 11:14; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 7. Styczeń 2020 - 11:16; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka