Złoty Medal Uniwersytetu Gdańskiego dla prof. Stefana Chwina i srebrny Medal UG dla prof. Reginy Wyżkiewicz-Maksimow

Dwoje profesorów Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego otrzymało Medale Uniwersytetu Gdańskiego na posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Gdańskiego 28 listopada 2019: prof. dr hab. Stefan Chwin został odznaczony złotym Medalem Uniwersytetu Gdańskiego, przyznawanym wybitnym ludziom nauki Doctrinae Sapientiae Honestati „za wybitne osiągnięcia naukowe, mądrość i szlachetność”, natomiast srebrny medal Uniwersytetu Gdańskiego, przyznawany wybitnym ludziom nauki Doctrinae Sapientiae Honestati „za wybitne osiągnięcia naukowe, mądrość i szlachetność”, został nadany dr hab. Reginie Wyżkiewicz-Maksimow, prof. UG, z Katedry Slawistyki na Wydziale Filologicznym UG.

- Myśl humanistyczna Profesora Stefana Chwina jest ważka, poddawana recepcji i dobrze słyszalna, co wiąże się z jego dużym wpływem na współczesną kulturę polską i literaturoznawstwo jako dziedzinę nauki. Profesor swoimi pracami znacząco wnosi doń fundamentalny wkład. On sam jako pisarz zajmuje poczesne miejsce w panteonie polskiej literatury - czytamy we wniosku o złoty Medal UG dla Profesora Stefana Chwina.

Srebrny medal UG został przyznany Profesor Reginie Wyżkiewicz-Maksimow, wybitnej slawistce, badaczce m.in.: językowego obrazu człowieka, jego charakteru i osobowości, zawartej w przysłowiach polskich, serbskich i chorwackich.

Pani Profesor i Panu Profesorowi serdecznie gratulujemy!

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: środa, 4. Grudzień 2019 - 13:40; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 4. Grudzień 2019 - 14:39; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka