Wykład z cyklu Visiting Culture. Film - Media - Art: prof. Andrzej Gwóźdź

Zakład Filmu i Mediów Instytutu Badań nad Kulturą

zaprasza na wykład profesora Andrzeja Gwoździa pt. „Trzy nazistowskie filmy o polskim Wrześniu".

Wykład odbędzie się 27 listopada o godz.15:00 na Wydziale Filologicznym

w sali 1.47 na Wydziale Filologicznym UG, ul. Wita Stwosza 55. Wstęp wolny.

z

Profesor Andrzej Gwóźdź - kierownik Zakładu Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego. Zainteresowania naukowe Andrzeja Gwoździa obejmują antropologię audiowizualności i kultury mediów - w tym semiotykę kina i przekaźników elektronicznych (teorię filmu w dobie nowych mediów) - oraz dzieje światowej myśli medioznawczej (w tym historię myśli filmowej), a także historię filmu niemieckiego. Autor kilkudziesięciu cenionych publikacji naukowych, w tym: „Kino na biegunach. Filmy niemieckie i ich historie (1949-1991)" czy „Obok kanonu. Tropami kina niemieckiego".

Data publikacji: poniedziałek, 25. Listopad 2019 - 09:50; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 25. Listopad 2019 - 09:52; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka