Relacja z wykładu prof. Warrena Bucklanda (Oxford Brookes University) i prof. Agnieszki Piotrowskiej (University of Bedfordshire)

17 października 2019 roku na Wydziale Filologicznym został wygłoszony wykład przez filmoznawców z Wielkiej Brytanii: prof. Warrena Bucklanda (Oxford Brookes University) oraz prof. Agnieszkę Piotrowską (University of Bedfordshire). Wykład zatytułowany "Gone Girl Is not Marnie - the Nasty Woman in Contemporary Female-Centred Film" - zorganizowany przez pracowników Katedry Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej - koncentrował się na sposobach portretowania kobiet w filmach Alfreda Hitchcocka (Marnie) oraz Davida Finchera (Zaginiona dziewczyna). W ramach wykładu, wygłoszonego w formie analitycznego dwugłosu, został także wyświetlony wideoesej autorstwa Agnieszki Piotrowskiej i Anny Dobrowodzkiej zatytułowany Revenge of the Cool Girl.

Fot. Monika Chyżyńska

Data publikacji: środa, 23. Październik 2019 - 09:34; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 29. Październik 2019 - 09:45; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka