Międzynarodowa konferencja glottodydaktyczna „Znać inny język to jak posiadać drugą duszę – Lekcje języka polskiego i kultury polskiej – doświadczenia, dylematy”

z

W roku jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego Centrum Kultury i Języka Polskiego dla Cudzoziemców IFP UG oraz Pracownia Języka Polskiego jako Obcego i Drugiego zorganizowały konferencję pod patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Gdańskiego pt.:  Znać inny język to jak posiadać drugą duszę/ Lekcje języka polskiego i kultury polskiej – doświadczenia, dylematy. Konferencja odbyła się w dniach 17-18 października 2019 na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego ul. Wita Stwosza 51, w sali 034.
Przedmiotem rozmów i referatów były zagadnienia związane z rolą języka w integracji cudzoziemców tak licznie przybywających ostatnimi laty do Polski. Gościom zaprezentowano nie tylko Uniwersytet, lecz także Gdańsk jako miasto otwarte, w którym cudzoziemcy znajdują miejsce szczególne. Konferencja była okazją do podzielenia się swoimi pomysłami i doświadczeniem dydaktycznym.

Komitet naukowy:

• dr hab. Aneta Lewińska, prof. nadzw. – przewodnicząca
  • dr hab. Ewa Czaplewska, prof. nadzw.
  • dr hab. Lucyna Warda-Radys, prof. nadzw.
  • dr hab. Róża Wosiak-Śliwa, prof. nadzw.
  • dr Irena Chawrilska

Komitet organizacyjny:

• Z-ca Prezydenta Gdańska – mgr Piotr Kowalczuk
  • mgr Sonia Czaplewska
  • mgr Ewa Lubiszewska
  • mgr Karolina Wojciechowska

Data publikacji: piątek, 18. Październik 2019 - 11:34; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 18. Październik 2019 - 11:42; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka