Dr hab. Barbara Zwolińska, prof. UG, i dr Katarzyna Kręglewska laureatkami nagród za najlepsze książki wydane w Wydawnictwie UG

Nagrody w konkursie na najlepszą książkę naukową, dydaktyczną oraz przedstawiającą rezultaty pracy doktorskiej, wydaną w Wydawnictwie Uniwersytetu Gdańskiego za rok 2018 zostały wręczone 30 września 2019 podczas uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2019/2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Tę część uroczystości poprowadził Prorektor ds. Nauki prof. Piotr Stepnowski, a nagrody wręczali Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy z Gospodarką prof. Krzysztof Bielawski oraz dyrektor Wydawnictwa UG Joanna Kamień.

W kategorii najlepsza książka naukowa I nagrodę otrzymała praca prof. Magdaleny Nowak z Wydziału Historycznego pt. Dwa światy. Zagadnienie identyfikacji narodowej Andrzeja Szeptyckiego w latach 1865-1914, II nagrodę uzyskała książka prof. Kamila Zeidlera z Wydziału Prawa i Administracji pt. Estetyka prawa, a III miejsce ex aequo zajęły książki pt. Ojcowie i synowie. O tron, władzę, dziedzictwo pod redakcją prof. Beaty Możejko i Anny Paner z Wydziału Historycznego oraz Melancholia, nuda i czas w prozie Jarosława Iwaszkiewicza autorstwa prof. Barbary Zwolińskiej z Wydziału Filologicznego.

W kategorii książka dydaktyczna pierwszą i jedyną nagrodę uzyskali dr Regina Kasprzykowska i prof. Franciszek Kasprzykowski z Wydziału Chemii za podręcznik Preparatyka organiczna środków farmaceutycznych.

W kategorii najlepsza książka przedstawiająca rezultaty pracy doktorskiej I miejsce zajął dr Piotr Samól z Politechniki Gdańskiej za pracę: Młode Miasto Gdańsk (1380–1455) i jego patrymonium, II miejsce przyznano dr Ewelinie Kowalskiej z Wydziału Prawa i Administracji za pracę Własność zabytku a dyskrecjonalna władza konserwatorska, a III miejsce dr Katarzynie Kręglewskiej z Wydziału Filologicznego za Polskie pamiętniki teatralne. Teoria – historia – teksty.

Znakomitym laureatkom: prof. Barbarze Zwolińskiej i dr Katarzyna Kręglewska serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: piątek, 4. Październik 2019 - 12:30; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 4. Październik 2019 - 13:29; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka