fbpx Wykłady wydziałowe i mistrzowskie w roku akademickim 2019/2020: prof. dr hab. Beata Nowacka | Wydział Filologiczny

Wykłady mistrzowskie w roku akademickim 2019/2020

W ramach cyklu Wykłady mistrzowskie

w środę 18.12.2019 o godz 13.15 w Sali Teatralnej 019 Wydziału Filologicznego

(budynek Neofilologii, ul. Wita Stwosza 51),

odbędzie się wykład

dr hab. Beaty Nowackiej, prof.

zatytułowany

Literatura niefikcjonalna jako obszar badań.

Wprowadzenie: dr hab. Magdalena Horodecka, prof. UG.

Wstęp wolny.

Beata Nowacka, dr hab., prof. US, wspólnie z prof. Zygmuntem Ziątkiem, opublikowała książkę Ryszard Kapuściński. Biografia pisarza, przełożoną na j.  hiszpański, włoski i francuski oraz Literatura non-fiction. Czytanie Kapuścińskiego po Domosławskim. Opracowała krytyczną edycję Cesarza R. Kapuścińskiego w serii Biblioteki Narodowej oraz – dla potrzeb szkolnej edukacji - wybór „Ziela na kraterze” i  „Tędy i owędy” Melchiora Wańkowicza. Obecnie przygotowuje monografię  twórczości Melchiora Wańkowicza.

środa, 11 grudnia 2019 roku, 13:43