26-29 czerwca odbyła Conference on Baltic Studies in Europe (CBSE 2019) na Wydziale Filologicznym

Conference on Baltic Studies in Europe (CBSE 2019)

W dniach 28 i 29 czerwca 2019 roku odbyła się na Uniwersytecie Gdańskim Konferencja Studiów Bałtyckich  (Baltic Studies Conference), która zgromadziła blisko 200 naukowców z całego świata, zainteresowanych badaniem regionu bałtyckiego z perspektywy różnych dziedzin nauk humanistycznych i społecznych. Ta największa w Europie konferencja Studiów Bałtyckich po raz pierwszy odbyła się w Polsce. Na Uniwersytecie Gdańskim wydarzenie było organizowane przez Instytut Skandynawistyki we współpracy amerykańskim Association for the Advancement of Baltic Studies (AABS) oraz Europejskim Centrum Solidarności. W programie konferencji znalazły się panele naukowe, dyskusje, warsztaty pisania tekstów naukowych, przemówienia, a także pokazy filmowe i inne wydarzenia artystyczne. Konferencja odbyła się w całości w języku angielskim. Pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego - nawet jeśli nie byli zarejestrowanymi i aktywnymi uczestnikami konferencji – mieli możliwość bezpłatnego wzięcia w niej udziału jako słuchacze i dyskutanci.

Konferencja Studiów Bałtyckich na Uniwersytecie Gdańskim stanowiła element obchodów jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego i była skoordynowana z poprzedzającą ją 13th Conference on Baltic Studies in Europe 2019: Baltic Solidarity odbywającą się w Europejskim Centrum Solidarności w dniach 26 i 27 czerwca. Szczegóły na stronie: http://cbse2019.systemcoffee.pl

• Program
  • Miejsce: Uniwersytet Gdański, Europejskie Centrum Solidarności
  • Organizatorzy: Uniwersytet Gdański, Europejskie Centrum Solidarności, Association for the Advancement of Baltic Studies (AABS)