Międzynarodowy Rowerowy Potop do Szwecji

W dniach 19.05-21.05.2019 r. odbył się wyjazd dydaktyczny studentów z Harbinu i nauczycieli języka polskiego jako obcego, zorganizowany przez dr Jolantę Laskowską z Instytutu Filologii Polskiej oraz Centrum Kultury i Języka Polskiego. Celem wyjazdu było doskonalenie języka polskiego w różnych sytuacjach komunikacyjnych. Rowerowy Potop do Szwecji odbył się promem Stena Line, następnie studenci przejechali rowerami 36 km, zwiedzając miasto Karlskronę oraz wyspę Aspö.

Uczestników wyjazdu obowiązywał dress code, czyli ubranie w paski, które ułatwiało identyfikację osób biorących udział w grze dydaktycznej. Gra polegała na odszukaniu wybranych partnerów do rozmowy oraz konwersacji na wskazany przez nich temat. Ponadto studenci zobligowani zostali do przeprowadzenia wywiadu z osobami biorącymi udział w grze, który będzie prezentowany na zajęciach dotyczących języka polskiego komunikacyjnego.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 27. Maj 2019 - 12:01; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Maj 2019 - 12:01; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka