Spotkanie przedstawiciela firmy Norian dr Damiana Kędziory ze studentami specjalności fińskiej

W dniu 22 maja 2019 r. na zaproszenie prof. nadzw. dr hab. Katarzyny Wojan ze studentami skandynawistyki specjalności: język, kultura i gospodarka Finlandii spotkał się dr Damian Kędziora, wysokiej klasy specjalista z firmy Norian. Obecnie firma ta zajmuje wiodącą pozycję w dziedzinie automatyzacji i robotyzacji. Dr D. Kędziora zaprezentował studentom obszar działalności swej firmy, obejmujący najnowsze technologie i IT, przybliżył ważniejsze kwestie realiów gospodarczych i społeczno-politycznych Finlandii, w której mieszka od wielu lat.

Studenci kierunku fennistycznego byli żywo zainteresowani wykładem dr Kędziory, Gość wyczerpująco udzielał też odpowiedzi na pytania.

Spotkanie z fińskim specjalistą dało naszym studentom impuls i motywację do rozwoju osobistego. Otrzymali oni również cenną informację na temat możliwości zatrudnienia osób ze znajomością języka fińskiego w oddziałach Norian na terenie Polski.

NORIAN: intelligent robots for modern Nordic services in finance and accounting.

Damian Kedziora is a Doctor of Industrial Engineering and Management from Lappeenranta University of Technology, academically focused on service offshoring transitions, i.e. location and delivery model choice, efficient process migration, valuation and improvement. Currently, he works in Helsinki as Solution Consultant at the Intelligent Automation unit of NORIAN, where he focuses on selling, tailoring and deploying modern technological solutions, such as robotic process automation (RPA), machine learning (ML), artificial intelligence (AI), optical character recognition (OCR) and chat/voice bots to streamline service delivery of customers from Nordic and Central Europe. During his guest lecture at Gdansk University, he will present to students of Scandinavian Studies the Nordic links of academic and corporate world, and share his experience of doctoral studies completed in Finland, as well as modern technological solutions that NORIAN is implementing across its Service Excellent Centre in Torun.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 27. Maj 2019 - 11:00; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Maj 2019 - 11:00; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka