Nasza studentka Agata Walczak bierze udział w sztafecie rowerowej dookoła świata Bike Jamboree

Studentka III roku Rosjoznawstwa na Wydziale Filologicznym Agata Walczak bierze udział w sztafecie rowerowej dookoła świata Bike Jamboree. Oprócz zagadnień kulturoznawczych jej pasjami są podróże i harcerstwo. Kiedy dowiedziała się, że rusza projekt łączący wszystkie te rzeczy postanowiła wziąć w nim udział.

W organizację Bike Jamboree na wielu poziomach angażują się polscy podróżnicy i harcerze. Projekt zakłada przejechanie przez cztery kontynenty, a dokładnie ponad 40 tys. kilometrów w 37 etapach. Uczestnicy sztafety byli już w m.in. w Azerbejdżanie, Rosji, Kanadzie, a obecnie znajdują się na terenie Stanów Zjednoczonych.

Gdańsk jest im szczególnie bliski, bo stąd dwa lata temu ruszyła cała wyprawa i tu się zakończy. Już teraz w imieniu organizatorów na wielki finał 15-16 grudnia 2019. O sztafecie można było też usłyszeć na Kolosach i innych festiwalach i prelekcjach podróżniczych oraz w Telewizji Gdańsk.

Etap XXIX, w którym Agata Walczak bierze udział, wyrusza 1 lipca z Traverse City w stanie Michigan.  W planie jest przejechanie ok. 1600 km, żeby dotrzeć na 24. Światowe Jamboree Skautowe w Wirginii Zachodniej, gdzie pałeczkę sztafetową zostanie przekazanakolejnym uczestnikom. Jest to pierwsza w historii sztafeta rowerowa obejmująca zasięgiem cały świat, jednak mimo wsparcia sponsorów udział w niej wiąże się ze sporymi kosztami.

Żeby zebrać środki na przelot i pobyt w USA uczestnicy sztafety zorganizowali zrzutkę. Po kliknięciu w link dowiecie się szczegółów o uczestnikach etapu, naszej trasie i idei projektu. Nie prosimy o wsparcie zupełnie za darmo! Przygotowaliśmy zestaw upominków dla każdego, kto dokona wpłaty. Pomóż nam dowieźć pałeczkę sztafetową na zlot! https://zrzutka.pl/vse8fw

Więcej o Bike Jamboree:

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: piątek, 17. Maj 2019 - 11:57; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 17. Maj 2019 - 11:59; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka