Numer specjalny "Gazety Uniwersyteckiej" poświęcony Adamowi Mickiewiczowi

Ukazał się numer specjalny "Gazety Uniwersyteckiej" dla uczczenia jubileuszu 220. urodzin Adama Mickiewicza oraz 200. rocznicy jego debiutu poetyckiego. Wydanie powstało z inicjatywy prof. nadzw., dr hab. Katarzyny Wojan oraz prof. nadzw., dr hab. Zbigniewa Kaźmierczyka we współpracy z Zuzanną Harmacińską i Aleksandrą Doering – studentkami filologii polskiej. Teksty nadesłali również uczeni z Uniwersytetu Warszawskiego – dr hab. Magdalena Dąbrowska i dr Piotr Głuszkowski, aktywnie współpracujący z ośrodkiem gdańskim.

W numerze m.in. rozmowa naukowa Zuzanny Harmacińskiej z prof. nadzw., dr hab. Zbigniewem Kaźmierczykiem oraz krótki zarys historii działalności Oddziału Gdańskiego Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza, którego prezesem od 2016 roku jest prof. Zbigniew Kaźmierczyk.

Wydanie gazety promuje osiągnięcia naukowe gdańskich mickiewiczologów.

Czytaj pod linkiem https://gazeta.ug.edu.pl/pdfarch/GU_mickiewicz_net.pdf

Data publikacji: piątek, 22. Marzec 2019 - 09:37; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 25. Marzec 2019 - 08:29; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka