Dni otwarte #filologicznegoug 19 i 20 marca 2019

Program Dni Otwartych Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego

19 i 20 marca 2019 w godz. 9.00-14.00
Zapraszamy na stoisko Wydziału Filologicznego na Targach Akademia 2019
(Wydział Prawa i Administracji, ul. Bażyńskiego 6)
z

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza 15, 19 i 20 marca 2019 wszystkich licealistów, kandydatów na studia filologiczne, kulturoznawcze, filmoznawcze, klasy o profilach językowych, humanistycznych i artystycznych na Dni otwarte Filologicznego.
Dni #filologicznegoug to bogata otwarta warsztatów m.in.: neofilologicznych w ramach kilkunastu prowadzonych na Wydziale Filologicznym filologii nowożytnych m.in.: skandynawistyki, filologii romańskiej, rosyjskiej, iberystyki, sinologii; teatralnych w języku niemieckim; interpretacyjnych na filologii polskiej, muzyczno-ruchowych oraz quizu z zakresu ortofonii i poprawnej polszczyzny w Katedrze Logopedii, kaszubskich muzyką i słowem. Zapraszamy także na anglistyczno-amerykanistyczną grę uniwersytecką organizowaną przez Instytut Anglistyki i Amerykanistyki.
Zwieńczeniem Dnia Filologii, Teatrologii oraz Etnofilologii Kaszubskiej będzie interaktywny spektakl w wykonaniu studentów Wiedzy o Teatrze oraz Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej prowadzonych przez twórców z Teatru Gdynia Główna
:

Wybór szkoły, drogi zawodowej czy partnera to tylko niektóre dylematy, przed którymi większość z nas staje przynajmniej raz w życiu. Choć wybory te nie należą do łatwych, w końcu decydujemy się na jedną z możliwych opcji, by w efekcie przejść do następnego etapu: realizacji podjętej decyzji. Bywa jednak, że z powodów dla nas niezrozumiałych, dokonanie nawet najprostszych wyborów wydaje się wyzwaniem ponad nasze siły.

Te wątpliwości będziemy rozwiązywać w spektaklu zatytułowanym Kierunek, który odbędzie się 19 marca 2019 o godz. 13.00 w nowoczesnej Sali Teatralnej w budynku Neofilologii, ul. Wita Stwosza 51.
To wszystko i jeszcze więcej #nafilologicznym. Czekamy na Was!

Znajdziecie nas na FB oraz Instagramie @fiologicznyug!

Kiedy:
  • Piątek 15 marca 2019 - Dzień Filmoznawstwa i Kulturoznawstwa,
  • Wtorek 19 marca 2019 - Dzień Filologii, Teatrologii oraz Etnofilologii Kaszubskiej,
  • Środa 20 marca 2019 - Dzień Neofilologii i Logopedii.
Wydział Filologiczny UG:
  • Budynek Neofilologii, ul. Wita Stwosza 51,
  • Budynek Filologia Polska, Instytut Badań nad Kulturą, ul. Wita Stwosza 55,
  • Budynek Logopedii, ul. Wita Stwosza 58.

z

Data publikacji: poniedziałek, 4. Marzec 2019 - 09:27; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 19. Marzec 2019 - 11:06; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka