Warsztaty dla licealistów w Instytucie Filologii Polskiej

Od kilku lat Instytut Filologii Polskiej zaprasza w swoje progi licealistów na warsztaty literacko-kulturowe. Ambicją Instytutu jest bowiem stać się przestrzenią dzielenia się wiedzą i doświadczeniem nie tylko ze studentami, ale także licealistami. Cykliczne wydarzenie służy ponadto szeroko pojętej promocji i integracji z środowiskiem szkolnym. W minionym semestrze odbyły się dwa spotkania, w których uczestniczyło łącznie ponad 150 uczniów z trójmiejskich liceów (III LO w Gdyni, X LO w Gdyni, II LO w Gdańsku, XIX LO w Gdańsku, V LO w Gdańsku, IV LO w Gdańsku, ZSSiO w Gdańsku).

Zajęcia dla licealistów poświęcone interpretacji tekstów kultury poprowadzili: dr Martyna Wielewska-Baka (Rebel girls - literackie portrety niezwykłych kobiet. Na podstawie „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”), dr Dariusz Szczukowski (Jak mądrze czytać teksty i nie dać się maturze), dr Maria Szoska (Co można wyczytać z plakatu filmowego? Sztuka interpretacji plakatu), dr hab. Feliks Tomaszewski, prof. UG (Dotykanie tajemnicy – spotkania z poezją współczesną), dr hab. Krzysztof Kornacki, prof. UG (Wprowadzenie do wiedzy o filmie). Nad całością przedsięwzięcia czuwała koordynator projektu dr Maria Szoska.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: piątek, 1. Marzec 2019 - 12:08; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 1. Marzec 2019 - 12:17; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka