Debaty o uniwersytecie: prof. Kazimierz Musiał, Społeczne zanurzenie i użyteczność uniwersytetów w Skandynawii

W piątek 1.03.2019 o godz. 17.00 w sali C213-214 na Wydziale Nauk Społecznych

odbędzie się kolejne wydarzenie

z cyklu Debaty o uniwersytecie.

Dr hab. Kazimierz Musiał, prof. UG,

z Instytutu Skandynawistyki na Wydziale Filolgicznym UG

wygłosi wykład

pt. Społeczne zanurzenie i użyteczność uniwersytetów w Skandynawii.

Zapraszamy specjalistów, zajmujących się naukowo kwestiami uczelni i organizowania nauki, aby podzielili się z nami swoją wiedzą. Każde wydarzenie jest okazją do zwiększenia refleksji o naszym miejscu w życiu społecznym oraz do udziału w żywej dyskusji o uniwersytecie w procesie zmian. Tym razem przyjrzymy się funkcjonowaniu uczelni polskich w kontekście praktyk innych krajów.

Kazimierz Musiał jest autorem książki Uniwersytet na miarę swego czasu: transformacja społeczna w dobie postindustrialnej a zmiany w szkolnictwie wyższym krajów nordyckich, Gdańsk 2013, oraz szeregu artykułów pokazujących rolę uczelni w procesach modernizacji i globalizacji, pisząc o szkolnictwie wyższym w krajach skandynawskich i Finlandii oraz porównując je do idei i praktyk polskich.

Data publikacji: czwartek, 28. luty 2019 - 09:00; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 5. Marzec 2019 - 13:04; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka