Schulz Forum nr 11

W numerze jedenastym "Schulz Forum" przyglądamy się temu, w jaki sposób w twórczości i biografii Schulza odsłania się doświadczenie przestrzeni. Paweł Huelle przedstawia Wiersze truskawieckie, Katarzyna Szalewska i Maciej Dajnowski piszą o przestrzennych figurach wyobraźni, Marcin Romanowski o biogeografii, Marek Wilczyński o „miejscach bezpiecznych” u Kafki, Walsera i Schulza. Stanisław Rosiek szuka na starych fotografiach „prywatnego Drohobycza”, a Jerzy Kandziora rekonstruuje mieszkanie autora Sklepów cynamonowych.

Iga Lasek pisze o zaskakującej konsekracji Schulza przez patriotyczno-nacjonalistyczne środowisko „Sztuki i Narodu”, Jakub Orzeszek o Schulzu w kontekście Zagłady, Zofia Ziemann o obecności Schulza w literaturze anglojęzycznej, a Ewa Badyda o tym, czy jest możliwy słownik języka Schulza. Ponadto Łesia Chomycz publikuje nieznane archiwalia dotyczące podróży do Paryża, a Balbina Hoppe wspomina VIII Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza w Drohobyczu. Numer dopełnia bogata ikonografia ze zbiorów Zbigniewa Milczarka.

Data publikacji: wtorek, 5. luty 2019 - 14:20; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 25. Marzec 2019 - 12:57; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka