Audiodeskrypcja po studencku – odsłona szósta. W sieci obłudy: pułapki mediów społecznościowych

11 stycznia 2019 r. o godzinie 17:00 odbył się szósty już pokaz filmowy w ramach projektu Audiodeskrypcja po studencku pt. W sieci obłudy: pułapki mediów społecznościowych. Został on zorganizowany przez grupę studentów Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego wraz z Radiem MORS, pomorską jednostką TPG i Centrum Translatorycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Całe wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Gdańskiego.
Spotkanie otworzyła Edyta Szakiel, jedna ze studentek, która pełniła funkcję menadżera projektu. Przywitała obecnych gości, pokrótce opisała miejsce, w którym się znajdujemy i przedstawiła plan wydarzenia. Przed rozpoczęciem projekcji filmu, goście zostali zaproszeni na drobny poczęstunek. Studenci obsłużyli gości, po czym zaczął się seans.
Wyświetlony film był opatrzony napisami dla niesłyszących oraz audiodeskrypcją. Stwarzają one możliwość włączenia osób niesłyszących i niewidomych w odbiór wytworów współczesnej kultury filmowej. Korespondując z tematem pokazu, film przedstawiał wizję przyszłości oraz zły wpływ mediów społecznościowych na życie osobiste każdego człowieka – nawiązuje do współczesnego świata i popularności takich portali, jak facebook, instagram czy twitter.
Po zakończonym pokazie goście zostali poproszeni o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej napisów i audiodeskrypcji. Dzięki opiniom widowni studenci mogą doskonalić swój warsztat i poprawiać ewentualne błędy. Po wypełnieniu ankiet, nastąpiły podziękowania i pożegnanie uczestników pokazu.
Marlena Bożek

Termin pokazu: 11.01.2019 r., godz. 17:00

Miejsce: Wydział Filologiczny Uniwersytet Gdański, Budynek Neofilologii, aula 021

Data publikacji: poniedziałek, 7. Styczeń 2019 - 12:37; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 16. Styczeń 2019 - 11:28; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka