Pożegnanie Profesor Gertrudy Skotnickiej

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że 2 stycznia 2019 roku

zmarła

Profesor dr hab. Gertruda Skotnicka,

znawczyni literatury dla dzieci i młodzieży oraz pomorzoznawstwa - literatury i kultury regionalnej Kaszub i Kociewia. Z Wydziałem Humanistycznym, a później z Filologiczno-Historycznym, związana od początku istnienia Uniwersytetu Gdańskiego. Swoją karierę naukową rozpoczęła w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Gdańsku.

Profesor Gertruda Skotnicka była autorką  około 200 prac krytycznoliterackich m.in. Literatury polskiej dla dzieci i młodzieży u progu nowego wieku (2000) oraz esejów i recenzji poświęconych literaturze dla dzieci i młodzieży. Była także laureatką Międzynarodowej Nagrody im. Janusza Korczaka, którą otrzymała w 1996 roku.

Cześć Jej pamięci!

Dziekan, Rada Wydziału i społeczność akademicka

Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego

Data publikacji: środa, 2. Styczeń 2019 - 13:23; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 7. Styczeń 2019 - 12:44; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka