Monografia Czas wolny, rozrywka, używki w najnowszej literaturze rosyjskiej

s

Czas wolny, rozrywka, używki w najnowszej literaturze rosyjskiej, pod red. Liliany Kality, Wyd. UG, Gdańsk 2018, ss. 163.

Monografia podejmuje problematykę kondycji ludzkiej współczesnego człowieka, bohatera najnowszej literatury rosyjskiej, rozpatrywaną z perspektywy czasu wolnego, rozrywki i używek, które stanowią nieodłączny element egzystencji człowieka i są szeroko reprezentowane w różnego rodzaju gatunkach literackich współczesnego piśmiennictwa. Wybory, dokonywane przez bohaterów prozy najnowszej we wskazanych tytułem obszarach determinują w dużej mierze ich losy, tożsamość i relacje z innymi. Autorami tekstów poświęconych twórczości m. in. Wiktora Pielewina, Borysa Akunina, Pawła Sanajewa, Siergieja Minajewa, Dmitrija Głuchowskiego czy Oksany Robski są rusycyści-literaturoznawcy z takich ośrodków jak: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Gdański czy Odeski Uniwersytet Narodowy.

Data publikacji: poniedziałek, 10. Grudzień 2018 - 12:38; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 10. Grudzień 2018 - 12:39; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka