101-lecie niepodległości Finlandii

5 grudnia 2018 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego obchodzono przypadające na 6 grudnia 101-lecie niepodległości przez Finlandię. Z tej okazji studenci II roku Skandynawistyki linii fińskiej pod opieką mgr Magdaleny Podlaskiej przygotowali krótkie prezentacje na temat fińskiej kultury, odśpiewali hymn fiński oraz przygotowali słodki poczęstunek: bułeczki cynamonowe korvapuusti, ciasto mokkapalat oraz upiekli ciastka w kształcie muminków. Podczas spotkania wystąpiła również praktykantka z Finlandii, Reetta Piirainen, która opowiedziała o swoim miejscu zamieszkania.

Program uroczystości:
• powitanie gości
• odśpiewanie hymnu fińskiego
• prezentacja o fińskiej mentalności na podstawie rysunków Karoliiny Korhonen  - Julia Hinz i Michał Jagłowski
• prezentacja o Laponii i Rovaniemi - Reetta Piirainen
• fińskie karaoke - „Olen Suomalainen”
• prezentacja o kursach letnich w Finlandii - Klaudia Zięba i Wojtek Mickiewicz
• prezentacja o fińskiej kuchni - Kamil Musiałowski
• poczęstunek
Zdjęcie w galerii

Data publikacji: poniedziałek, 10. Grudzień 2018 - 09:44; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 10. Grudzień 2018 - 10:15; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka