Po Dniach Schulzowskich na Filologicznym

W dniach 15–17 listopada 2018 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się trzecia edycja konferencji Dni Schulzowskie w Gdańsku. Referaty zaprezentowali znamienici goście, między innymi prof. Jerzy Jarzębski, a także pracownicy UG oraz związani z Pracownią schulzowską studenci i doktoranci. Uczestnicy konferencji wysłuchali kilku wystąpień podsumowujących dotychczasowe dokonania schulzologii, poznali pomysły na nowe odczytania prozy i życia Schulza oraz nieznane dotąd fakty z biografii pisarza. Od Branislavy Stojanović dowiedzieli się, jakie istotne dla schulzologii wydarzenia rozegrały się w 2018 roku, a od Zbigniewa Milczarka – jakie przygody czekają na kolekcjonera schulzianów. Całość uświetniły wydarzenia artystyczne: otwarcie wystawy prezentującej zbiory Zbigniewa Milczarka, przygotowany przez Balbinę Hoppe spektakl „Powidoki z Schulza. Trzynaście obrazów” oraz recital, podczas którego Aleksandra Skrzypczyk przypomniała największe przeboje muzyczne dwudziestolecia międzywojennego.

z

Najciekawsze referaty oraz informacje zaprezentowane podczas Dni Schulzowskich 2018 zostaną umieszczone w czasopiśmie „Schulz/Forum” oraz w Kalendarzu życia, twórczości i recepcji Brunona Schulza (portal www.schulzforum.pl). Już niebawem zapraszamy do lektury!

Tekst: Małgorzata Groth

Data publikacji: poniedziałek, 26. Listopad 2018 - 13:43; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 26. Listopad 2018 - 13:43; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka