Profesorowie Stefan Chwin, Andrzej Ceynowa i Jerzy Limon odznaczeni Medalami Stulecia Niepodległości

Z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz uhonorował osoby, które „wyróżniają się w gdańskiej społeczności i przyczyniają do jej dobrobytu”. W poniedziałek 8 października 2018, w Dworze Artusa odbyła się uroczysta gala „Przedsiębiorczy Gdańsk”. W trakcie gali uhonorowano osoby „ze styku złotego trójkąta współpracy”, czyli ludzi biznesu, a także pracujących w samorządzie oraz instytucjach kultury i placówkach naukowych. Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz wręczył Medale Stulecia Niepodległości Rektorom Seniorom Uniwersytetu Gdańskiego: dr. hab. Andrzejowi Ceynowie, prof. nadzw. i prof. dr. hab. Bernardowi Lammkowi. Rektorzy zostali wyróźnieni w kategorii „nauka i kultura”.

Rektorom Seniorom naszego Uniwersytetu serdecznie gratulujemy!

Podczas gali V Światowego Zjazdu Gdańszczan „Gdańsk: Wczoraj, Dzisiaj, Jutro”, która odbyła się 6 lipca 2018 w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odznaczył Medalami Stulecia Niepodległości dwóch naszych wybitnych profesorów Stefana Chwina i Jerzego Limona. Profesorowie znaleźli się w gronie 10 wybitnych gdańskich osobowości, które wyróżniają się niezwykłymi dokonaniami na rzecz Gdańska i Polski.

Podczas gali medale odebrali:

• Prof. Stefan Chwin - humanista, pisarz, wizjoner, twórca wyrazistych postaci literackich, w tym najsłynniejszej z nich - Hannemana

• Prof. Jerzy Limon - anglista, miłośnik Szekspira, pomysłodawca i niestrudzony realizator idei powstania Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku oraz twórca Festiwalu Szekspirowskiego

W sumie w roku obchodów okrągłej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą takie wyróżnienia otrzyma sto osób.

Naszym znakomitym Profesorom serdecznie gratulujemy zasłużonych laurów!

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: środa, 3. Październik 2018 - 11:03; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 9. Październik 2018 - 14:36; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka