z

W dniach 28-29 października 2018 r. odbyła się w Gdańsku Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Starość - język – komunikacja. Nowe obszary logopedii”. Miała ona charakter interdyscyplinarny. Konferencja zorganizowana została z inicjatywy Katedry Logopedii Uniwersytetu Gdańskiego przy współpracy miasta Gdańska, Pomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Ateneum – Szkoły Wyższej w Gdańsku, Grupy Wydawniczej Harmonia oraz Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Uroczystego otwarcia Konferencji w siedzibie ECS dokonali prof. UG, dr hab. Stanisław Milewski (Katedra Logopedii), wiceprezydent Gdańska Piotr Kowalczuk oraz prof. dr hab. Waldemar Tłokiński (Ateneum).

Konferencja połączona była z promocją monografii zatytułowanej Gerontologopedia pod redakcją W. Tłokińskiego, S. Milewskiego oraz K. Kaczorowskiej-Bray. Tom ten ukazał się w serii Logopedia XXI Wieku, wydawanej przez Wydawnictwo: Harmonia Universalis.

Pierwszy dzień Konferencji wypełniły warsztaty, które przeprowadzono w siedzibie Katedry Logopedii UG w Gdańsku. Drugi dzień, odbywający się w ECS składał się z wykładów oraz prezentacji posterów. Uczestnikami Konferencji były osoby reprezentujące różne dyscypliny naukowe oraz ośrodki akademickie w kraju i za granicą.

zzz

Data publikacji: czwartek, 27. Wrzesień 2018 - 09:25; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 19. Listopad 2018 - 12:10; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka