Konferencja Psychoanalysis, Nationalism and Ideology/ Psychoanaliza, nacjonalizm i ideologia

Katedra Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej

Instytutu Badań nad Kulturą na Wydziale Filologicznym UG,

Nordic Council of Ministers oraz British Association of Film, Television and Screen Studies

zapraszają na 5. edycję konferencji Psychoanalysis in Our Time.

pt. Psychoanalysis, Nationalism and Ideology.a

Program konferencji:

5 października 2018

Budynek Filologii Wydziału Filologicznego, ul. Wita Stwosza 55, sala 1.47.

14.00 - wykład prof. Alenki Zupančič, sławnej psychoanalityczki z tzw. słoweńskiej szkoły psychoanalitycznej pt. “Love your neighbor as yourself!?”.

16.00 - Projekcja średniometrażowego (50 min) filmu pt. “Repented” (reż. Agnieszka Piotrowska) i spotkanie z autorką.

18.00 - Promocja książki prof. Thomasa Elsaessera pt. „Kino – maszyna myślenia. Refleksje nad kinem epoki cyfrowej” pod redakcją prof. dr. hab. Mirosława Przylipiaka, w tłumaczeniu profesora i doktrantów z Wydziału Filologicznego:Edyty Puchalskiej, Iwony Kościeleckiej, Anny Ratkiewicz-Syrek, Marty Maciejewskiej, Grzegorza Fortuny, Paweła Bilińskiego, Filipa Cieślaka (Wydawnictwo UG) W spotkaniu będą uczestniczyć autor i tłumacze.

6 i 7 października 2018

W hotelu „Rewita” w Sopocie odbędzie się dalsza cześć konferencji Psychoanalysis in Our Time.

Data publikacji: wtorek, 25. Wrzesień 2018 - 09:09; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: piątek, 5. Październik 2018 - 12:00; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka