Wydział Filologiczny na konferencji Zdolni z Pomorza

Studenci kół naukowych oraz pracownicy naukowi Uniwersytetu Gdańskiego z czterech wydziałów reprezentowali naszą uczelnię podczas II Pomorskiej Uczniowskiej Konferencji Naukowej pt. „Wszechświat. Pomiędzy mikro- a makrokosmosem w nauce oraz sztuce”. Konferencja odbyła się w ramach projektu "Zdolni z Pomorza” w sobotę 22 września 2018 r. na Politechnice Gdańskiej.

W projekcie "Zdolni z Pomorza" czynnie uczestniczy Instytut Filologii Polskiej Wydziału Filologicznego, prowadząc cykliczne kółko olimpijskie z języka polskiego dla uzdolnionych uczniów na poziomie ponadgimnazjalnym. Uczestnicy spotkań w minionym roku akademickim (wyłonieni przez komisję rekrutacyjną w składzie: dr hab. Małgorzata Jarmułowicz, prof. nadzw., dr hab. Mariusz Kraska, prof. nadzw., dr Sylwia Karpowicz-Słowikowska, dr Magdalena Horodecka), otrzymali świadectwa udziału a w projekcie „Zdolni z Pomorza. Polonistyczne kółko olimpijskie”.

W sobotniej konferencji wzięli udział uczniowie klas VII i VIII ze szkół podstawowych oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych z terenu województwa pomorskiego. Podczas konferencji zaprezentowane zostały referaty uczniów w sześciu dziedzinach: matematyce, fizyce, informatyce, biologii, chemii i naukach humanistycznych. Piękne stoisko promujące Wydział Filologiczny wystawił Instytut Filologii Polskiej pod przewodnictwem dr hab. Małgorzaty Jarmułowicz, prof. nadzw., wicedyrektor IFP.

Wystąpieniom uczniów towarzyszyły wykłady pracowników naukowych z pomorskich uczelni oraz happening naukowy. W programie konferencji wykład zatytułowany "Fotografia jako zapis czasu" wygłosił dr hab. Krzysztof Kornacki, prof. nadzw., kierownik Katedry Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej Instytutu Badań nad Kulturą.

W ramach promocji naszej uczelni w formie warsztatów edukacyjnych zaprezentowali się przedstawiciele wybranych kół naukowych oraz jednostek z Wydziału Filologicznego, Wydziału Matematyki Fizyki i Informatyki, Wydziału Biologii, Wydział Chemii, a także Biuro Rekrutacji UG. Naszym Profesorom: Małgorzacie Jarmułowicz i Krzysztofowi Kornackiemu dziękujemy za pracę na rzecz promocji Wydziału.

p96 1p96 2p96 3p96 4p96 5p96 6p96 7p96 8p96 8p96 10p96 11

Data publikacji: poniedziałek, 24. Wrzesień 2018 - 14:32; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 3. Październik 2018 - 12:10; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka