Dr hab. Katarzyna Szalewska laureatką konkursu o stypendia dla wybitnych młodych naukowców MNiSW

Ponad 180 wybitnych młodych naukowców prowadzących wysokiej jakości badania i cieszących się imponującym dorobkiem naukowym otrzyma stypendia naukowe Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę laureatów konkursu o stypendia dla wybitnych młodych naukowców, wśród których znalazło się pięciu pracowników Uniwersytetu Gdańskiego. Wśród wyróżnionych znalazła się dr hab. Katarzyna Anna Szalewska z Instytutu Filologii Polskiej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego.

Stypendia w wysokości 5 390 zł miesięcznie laureaci będą otrzymywali przez 3 lata. W XII edycji konkursu rozpatrzono 1129 wniosków, stypendia przyznano 181 naukowcom.

Pani dr hab. Katarzynie Szalewskiej serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych znakomitych osiągnięć naukowych!

Więcej informacji na stronie MNiSW.

Data publikacji: środa, 19. Wrzesień 2018 - 07:45; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 19. Wrzesień 2018 - 08:02; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka