Nasza doktorantka Katarzyna Warska laureatką Konkursu im. J.J. Lipskiego

Nasza doktorantka Katarzyna Warska, słuchaczka Filologicznych Studiów Doktoranckich na Wydziale Filologicznym UG otrzymała wyróżnienie specjalne ufundowane przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza w Konkursie im. J.J. Lipskiego za pracę magisterską pod tytułem Szkolna recepcja życia i twórczości Brunona Schulza (1945-2017), napisaną pod kierunkiem prof. dr. hab. Stanisława Rośka.
Uroczystość rozdania nagród XXIII edycji Konkursu prac magisterskich im. Jana Józefa Lipskiego odbyła się 21 czerwca o godzinie 17.00 w sali im. Adama Mickiewicza (nr 144) Pałac Staszica, Nowy Świat 72 w Warszawie.
Relacja video autorstwa Przemka Wiszniewskiego dostępna w serwisie YouTube.

Pierwszą edycję konkursu, na który dziś wpływają prace z uczelni w całej Polsce, ogłoszono w 1995 roku z inicjatywy Zbigniewa Bujaka. Pomysł zyskał poparcie środowiska przyjaciół Jana Józefa Lipskiego. Chcieli upamiętnić patrona konkursu wspierając młodych naukowców podejmujących podobną tematykę literacką i społeczną.

Przez siedem lat kolejne edycje konkursu organizowało Towarzystwo Demokratyczno-Społeczne a jego dobrym duchem Mira Puchalska, która brała na siebie główny ciężar prac organizacyjnych. Gdy Jej zabrakło, w grudniu 2002 roku obowiązki te przejęło Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita. Powołano Kapitułę Konkursu składzie: Zbigniew Bujak, Maria Lipska i Jerzy Jedlicki. Organizatorzy dbają, by informacja o kolejnych edycjach konkursu docierała do wszystkich ważnych ośrodków akademickich w Polsce. Co rok napływa kilkadziesiąt prac z różnych wyższych uczelni w całym kraju: z Białegostoku, Bydgoszczy, Częstochowy, Gdańska, Katowic, Kielc, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Torunia, Warszawy, Wrocławia, Zielonej Góry.

Prace nagrodzone w kolejnych edycjach konkursu przechowywane są w Bibliotece Instytutu Badań Literackich PAN.

Naszej Doktorantce serdecznie gratulujemy!

Data publikacji: wtorek, 26. Czerwiec 2018 - 09:53; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 27. Czerwiec 2018 - 08:09; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka