Mapa sentymentalna Wydziału Filologicznego

Odmęty sentymentów

z

Czy wiesz jak potocznie mówi się na Wydział Filologiczny? Albo może nurtuje cię pytanie skąd się wziął flaming? A jakiego króla gościła aula 1.43?

Studentki drugiego roku Kulturoznawstwa o specjalności Animacja Kultury wpadły na pomysł stworzenia mapy sentymentalnej Wydziału Filologicznego, na której zaznaczone są ważne istniejące miejsca oraz takie, które pozostały już tylko w pamięci pracowników Uniwersytetu Gdańskego. Inspiracją były gdyńskie mapy sentymentalny stworzone przez Traffic Design.

W tym celu zostały przeprowadzone wywiady z wykładowcami z Kulturoznawstwa oraz pracownikami Uniwersytetu, którzy dostarczyli informacji o dawnych losach budynku, jego legendach i historii kierunku. Promocja mapki online i spacery szlakiem zawartych miejsc odbyły się 15 maja 2018 roku na Kampusie Cooltury. Teraz mapka została wydana w formie papierowej ulotki. Szukaj ich na Wydziale Filologicznym!

Data publikacji: wtorek, 12. Czerwiec 2018 - 09:10; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 12. Czerwiec 2018 - 09:22; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka