Międzynarodowa konferencja naukowa Słowiańskie szaleństwa i wariacje Fotoreportaż

25 maja 2018 odbyła się
II MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA
Słowiańskie szaleństwa i wariacje.

Organizatorzy: Doktoranckie Koło Naukowe „Kreatywna Słowiańszczyzna”.

• TERMIN: 25 maja 2018 r.
  • MIEJSCE: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 55, 80-308 Gdańsk.
  • JĘZYK KONFERENCJI: wszystkie języki słowiańskie.
  • Program i abstrakty.

Na punkcie czego Słowianie mają bzika? Jakie rzeczy robimy „na wariata”? A może w tym szaleństwie jest metoda? Na te i inne pytania szukano odpowiedzi podczas interdyscyplinarnej konferencji „Słowiańskie szaleństwa i wariacje”. Miała ona na celu zwrócenie uwagi na oryginalność i zróżnicowanie kultur słowiańskich oraz stworzenie miejsca dyskusji i wymiany myśli między badaczami interesującymi się Słowiańszczyzną.

Poruszane obszary tematyczne to: motyw szaleństwa w literaturze, nietypowe metodologie badawcze, słowiański geniusz i wizjonerstwo, nowe interpretacje i wariacje na temat tekstów kultury, oryginalność językowa, niespodziewane i niecodzienne zjawiska w sztuce, słowiańskie obsesje i inspiracje.

Opiekun naukowy konferencji: prof. dr hab. Krystyna Szcześniak
Organizatorzy: Elżbieta Benkowska, Ewelina Lechocka,
Joanna Baum, Karolina Szymczak, Damian Stankiewicz, Agata Skupin, Katarzyna Skała, Ewa Turel, Monika Zekić – kreatywni.ug@gmail.com

Fotoreportaż:

Data publikacji: czwartek, 24. Maj 2018 - 09:47; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 29. Maj 2018 - 09:34; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka