IX. Festiwal Between.Pomiędzy Czytanie Sceny. Reading Performance

IX. Festiwal Between.Pomiędzy
Sopot, Gdańsk, Gdynia, 14–20 maja 2018

Czytanie Sceny. Reading Performance

Koło Naukowe Teatrologów Brikolaż oraz Beckett Research Group in Gdańsk zapraszają studentów i doktorantów zainteresowanych współczesną sztuką sceniczną do udziału w programie Czytanie sceny. Reading performance. W trzeciej już odsłonie projektu proponujemy wspólne obejrzenie wydarzeń scenicznych pokazywanych w ramach Festiwalu Between.Pomiędzy. Podsumowaniem wspólnego doświadczenia będzie prowadzona w języku angielskim dyskusja, poświęcona różnorodności naszych spostrzeżeń i doświadczeń. Chcemy stworzyć przestrzeń do rozmów w języku angielskim o sztukach scenicznych osobom, będących na różnych poziomach zaawansowania – program kierowany jest nie tylko do anglistów. Chcemy rozmawiać o tym, jak interpretować, a także jak uczyć współczesnej twórczości scenicznej. Liczymy na wzajemną wymianę doświadczeń.

Program ma charakter seminaryjny i kierowany jest do wąskiej grupy odbiorców (10–15 osób). Wpisowe w kwocie 50 zł pokrywa bilety na następujące przedstawienia:

Poniedziałek, 14 maja 2018
  • 12.00               happening Martina Blaszka (Neofilologia, UG, Kampus Gdańsk–Oliwa)
  • 18.30                BOTO czyta Stasiuka – Sylwia Góra-Weber, Adam Nalepa, Marcin Dymiter, Irek Wojtczak (Teatr BOTO, Sopot)
  • 20.00               Frederico Garcia Lorca, Krwawe gody, reż. Adam Nalepa – spektakl dyplomowy IV roku Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni (Teatr Muzyczny w Gdyni, Scena Kameralna)
Wtorek, 15 maja 2018
  • 18.00               Ucho wewnętrzne, reż. Magdalena Gubała, Szymon Uliasz (Teatr BOTO, Sopot)
  • 19.30               Reading Sznajderman in English – David Malcolm (Teatr BOTO, Sopot)

Środa, 16 maja 2018
  • 19.30                Ostatnia taśma, Alessandro Curti, Jarosław Fret –Teatr ZAR (Teatr Wybrzeże, Scena Kameralna w Sopocie)
  • 21.00               … jak obłoki … – film Magdaleny Gubały, Szymona Uliasza i Piotra Michalskiego, dokumentujący warsztaty S. E. Gontarskiego (Teatr BOTO, Sopot)
Czwartek, 17 maja 2018
  • 19.00    Dziady. Noc druga, reż. Piotr Tomaszuk – Teatr Wierszalin (Teatr Wybrzeże, Scena Kameralna w Sopocie)
Piątek, 18 maja 2018
  • 19.00    Uchodźcy. Testigo Documentary – DzikiStyl Company (Teatr na Plaży, Sopot)
  • 20.30    Samuel Beckett, Company –  Teatr Máskara oraz Teatr Gdynia Główna, pokaz pracy warsztatowej (Teatr Gdynia Główna)
Sobota, 19 maja 2018
  • 18.00    Mapa i terytorium, reż. Ewelina Marciniak – Teatr Wybrzeże (Teatr Wybrzeże, Duża Scena)
Niedziela, 20 maja 2018
  • 15.00    Andrzej Stasiuk, Noc. Słowiańsko-germańska tragifarsa medyczna, reż. Julia Wernio – słuchowisko Teatru Polskiego Radia (Młody Byron, Sopot)
Warsztaty READING PERFORMANCE. Rozmowa seminaryjna na temat obejrzanych wspólnie przedstawień odbędzie się w niedzielę, 20 maja, około godz. 16.00 – po wspólnym wysłuchaniu Nocy. Prowadzenie: dr Katarzyna Kręglewska oraz dr hab. Tomasz Wiśniewski, prof. nadzw.

Szczegółowe informacje oraz zapisy pod adresem: between@ug.edu.pl. W tytule maila prosimy podać hasło: READING PERFORMANCE.

Na zapisy czekamy do końca kwietnia 2018. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.
***
IX. Festiwal BETWEEN.POMIĘDZY organizowany jest przez Fundację BETWEEN.POMIĘDZY we współpracy z UNIWERSYTETEM GDAŃSKIM, TEATREM WYBRZEŻE oraz TEATREM BOTO. Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.between.org.pl oraz FB (between.pomiędzy).

Data publikacji: środa, 25. Kwiecień 2018 - 10:05; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 25. Kwiecień 2018 - 10:10; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka