Stypendium: Samuel Beckett Summer School 2018

Beckett Research Group in Gdańsk zaprasza STUDENTÓW i DOKTORANTÓW Uniwersytetu Gdańskiego do ubiegania się o stypendium fundowane przez Trinity College w Dublinie (Irlandia) oraz Uniwersytet Gdański, w ramach którego pokryta zostanie opłata uczestnictwa w Samuel Beckett Summer School oraz dofinansowane koszty pobytu.
Oferta skierowana jest do studentów/doktorantów afiliowanych przy Uniwersytecie Gdańskim. Zgłoszenia w postaci napisanego w języku angielskim szkicu naukowego związanego z tematem BECKETT’S FACES (1 500 słów) oraz krótkiej noty biograficznej prosimy przesłać na adres beckett@ug.edu.pl w nieprzekraczalnym terminie 30 kwietnia 2018 roku.

Są jeszcze ostatnie miejsca dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego na Laboratorium teatralne "Mapping Beckett". Organizuje je Beckett Research Group in Gdańsk we współpracy z Trinity College Dublin oraz Ambasadą Irlandii. Termin: czwartek 17 maja 2018 w godz. 12.00-17.00 w Teatrze na Plaży w Sopocie. Prowadzą Nicholas Johnson oraz Jonathan Heron.Laboratorium daje możliwość scenicznego zmierzenia się z twórczością irlandzkiego noblisty.

Chętni proszeni są o przesłanie zgłoszenia z krótką motywacją: beckett@ug.edu.pl

Ogłoszenie wyników naboru przewidujemy 14 maja 2018 roku podczas otwarcia IX Festiwalu Literatury i Teatru Between.Pomiędzy.
Samuel Beckett Summer School, odbędzie się w dniach 29 lipca-3 sierpnia 2018 roku na terenie kampusu Trinity College w Dublinie. Program obejmuje wykłady z najważniejszymi badaczami twórczości Samuela Becketta oraz pięciodniowe seminarium. Szkole letniej towarzyszą spektakle teatralne, wystawy oraz spotkania z artystami. Więcej informacji na stronie http://beckettsummerschool.com/
Program koordynuje fundacja Between.Pomiędzy.
Szczegółowych informacji o stypendium udziela Aleksandra Wachacz, laureatka pierwszej edycji konkursu (olawachacz@yahoo.fr).
dr hab. Tomasz Wiśniewski, prof. nadzw.
Kierownik Beckett Research Group in Gdańsk
Uniwersytet Gdański

Data publikacji: wtorek, 27. luty 2018 - 08:48; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 24. Kwiecień 2018 - 11:42; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka