Kursy: Academic writing i Academic speaking skills

Academic writing
kurs doskonalenia umiejętności pisania tekstów akademickich dla pracowników UG

Instytut Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Fundacją Rozwoju UG zapraszają na kurs doskonalenia umiejętności pisania tekstów akademickich w języku angielskim dla pracowników oraz doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego.

CELE KURSU
  • wykształcenie umiejętności w zakresie pisania tekstów naukowych w języku angielskim, zgodnie
    z najlepszymi standardami anglojęzycznymi;
  • wzmocnienie praktyki formułowania wywodu akademickiego, zgodnie z konwencjami anglosaskimi,
    na różnych poziomach tekstowych (zdanie-akapit-tekst);
  • przedstawienie know how podnoszącego kompetencje samodzielnej pracy nad tekstami naukowymi
    w języku angielskim (korpusy – AWL, słowniki, bazy danych, wytyczne bibliograficzne);
  • omówienie stylistyki abstraktu, definicji, propozycji wydawniczych i prowadzenia korespondencji
    z wydawcą w języku angielskim (case studies);
  • omówienie procesu wydawniczego, ze szczególnym uwzględnieniem recenzji;
  • omówienie kwestii związanych z tłumaczeniem testów naukowych na język angielski.

ORGANIZACJA KURSU
Typ kursu: semestralny, obejmujący 44 godziny (w tym 8 godz. wykładów i 36 godz. ćwiczeń)
Czas trwania kursu: marzec 2018 – czerwiec 2018
Terminy spotkań: czwartki w godzinach 15.30–18.45 (dwa bloki zajęć po 1,5 godziny)
Miejsce spotkań: Rektorat UG, ul. Bażyńskiego 8, sala nr 411

PROWADZĄCY
Kurs poprowadzą pracownicy Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki UG, którzy specjalizują się
w nauczaniu języka pisanego akademickiego, publikują w czołowych czasopismach w swoich dyscyplinach, działają w redakcjach czasopism oraz są redaktorami tomów monograficznych w języku angielskim, a także wybitni specjaliści z różnych wydziałów UG posiadający bogate doświadczenie w publikowaniu, redagowaniu oraz recenzowaniu tekstów w języku angielskim w swojej dziedzinie naukowej.

Warunki przyjęcia: znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2
Zasady naboru: kolejność zgłoszeń
Limit miejsc: 20 osób
Zapisy: Instytut Anglistyki i Amerykanistyki UG, tel. +58 523 30 50, e-mail: anna.nadrowska@ug.edu.pl. Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy prosimy zeskanować i przesłać na powyższy adres e-mail,

OPŁATY
Opłata za kurs wynosi 1.100 zł. W przypadku pracowników zatrudnionych na Uniwersytecie Gdańskim na umowę o pracę, kurs zostanie w 50% dofinansowany ze środków Rektora UG.
Płatność na konto: Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego
Nr konta: 69 10901098 0000 0000 09015841 Bank Zachodni WBK S.A. I/O Gdańsk z dopiskiem: Academic writing.

Academic speaking skills warsztaty doskonalenia umiejętności mówienia w kontekście akademickim dla pracowników UG

Instytut Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Fundacją Rozwoju UG zapraszają na warsztaty doskonalenia umiejętności mówienia w formalnych sytuacjach akademickich w języku angielskim dla pracowników oraz doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego.

CELE KURSU
- podniesienie poziomu umiejętności poprawnego wypowiadania się w języku angielskim z uwzględnieniem specyfiki kontekstu akademickiego,
- doskonalenie płynności mówienia i precyzji formułowania myśli,
- zapoznanie z dynamiką anglojęzycznego dyskursu akademickiego oraz technikami prezentacji akademickich.

ORGANIZACJA KURSU
Typ kursu: semestralny, obejmujący 52 godziny
Czas trwania kursu: marzec 2018 – czerwiec 2018
Terminy spotkań: wtorki w godzinach 15.30 do 18.45 (dwa bloki zajęć po 1,5 godziny)
Miejsce spotkań: Rektorat UG, ul. Bażyńskiego 8, sala nr 411

PROWADZĄCY
Kurs poprowadzą pracownicy z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki, którzy specjalizują się w nauczaniu języka mówionego i  akademickiego, w nauczaniu fonetyki języka angielskiego, a także specjaliści z różnych wydziałów i instytutów Uniwersytetu Gdańskiego posiadający duże doświadczenie w wygłaszaniu referatów i przygotowywaniu naukowych materiałów wizualnych w języku angielskim w ramach swojej dziedziny.

Warunki przyjęcia: znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2
Zasady naboru: kolejność zgłoszeń
Limit miejsc: 18 osób
Zapisy: Instytut Anglistyki i Amerykanistyki UG, tel. +58 523 30 50,  e-mail: anna.nadrowska@ug.edu.pl Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy prosimy zeskanować i przesłać na powyższy adres e-mail, a jeśli zostaną Państwo zakwalifikowani do udziału w kursie, prosimy o dostarczenie oryginału dokumentu na pierwsze zajęcia.

OPŁATY
Opłata za kurs wynosi: 1.100 zł. W przypadku pracowników zatrudnionych na Uniwersytecie Gdańskim na umowę o pracę,  kurs zostanie w 50% dofinansowany ze środków Rektora UG.
Płatność na konto: Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego
Nr konta: 69 10901098 0000 0000 09015841 Bank Zachodni WBK S.A. I/O Gdańsk z dopiskiem: Academic speaking.

Data publikacji: wtorek, 20. luty 2018 - 10:55; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 8. Marzec 2018 - 15:08; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka