Alegoria Trójmiasta - konkurs na instalację artystyczną na rondzie

Konkurs na instalację artystyczną, która ma stanąć na rondzie przy Ergo Arenie, organizuje i finansuje portal Trojmiasto.pl w 20. rocznicę swojego powstania. Nasza inicjatywa cieszy się poparciem władz Gdańska, Sopotu i Gdyni, a swoją wiedzą i doświadczeniem wspierają nas także profesorowie Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, którzy zasiadają w konkursowym jury.
Rondo przy Ergo Arenie
Dziękujemy za wspólne 20 lat
Przez 20 lat informowania mieszkańców Trójmiasta o codziennym życiu Gdyni, Gdańska i Sopotu, poruszyliśmy chyba wszystkie możliwe tematy. Pisaliśmy i piszemy o drogach i komunikacji miejskiej, szkołach i przedszkolach, przychodniach i szpitalach, klubach i restauracjach, teatrach i kinach, basenach i siłowniach, firmach dużych i małych, wydarzeniach ważnych dla jednej dzielnicy i całej aglomeracji.
Od zawsze jednak jednym z naszych ulubionych tematów, można powiedzieć „oczkiem w głowie”, były tematy związane z przestrzenią publiczną w Trójmieście. Walczymy więc o proste i wygodne chodniki, atrakcyjna małą architekturę, dobrze zaprojektowane i funkcjonalne śmietniki. Mierzymy się z chaosem reklamowym i byle jakim parkowaniem. Proponujemy konkretne rozwiązania, które raz są akceptowane i realizowane, innym razem czekają na lepsze czasy.
Z okazji 20-lecia portalu chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym czytelnikom za to, że od tylu lat pomagają nam tworzyć największe medium informacyjne w Trójmieście. Naszą wdzięczność chcielibyśmy wyrazić właśnie w przestrzeni publicznej Trójmiasta.
Chcielibyśmy, aby formą podziękowania za to wszystko była instalacja artystyczna, która stanie na rondzie przy Ergo Arenie . Idealnym miejscem byłaby granica trzech miast tworzących Trójmiasto, ale że wypada ona w lesie, uznaliśmy że położona między Gdańskiem i Sopotem Ergo Arena, która jest chętnie odwiedzana także przez gdynian, to także wartościowa lokalizacja.
Pozytywny duch Trójmiasta
Wierzymy, że biorący udział w konkursie artyści zaproponują instalację, która odda ducha Trójmiasta – wyjątkowego w skali Polski organizmu miejskiego łączącego trzy różne, ale współpracujące ze sobą miasta. Miejsca, które w całym kraju cieszy się popularnością i sympatią. Ośrodka, do którego przyjeżdża się wypoczywać, korzystać z kultury oraz pracować.
Liczymy na to, że na konkurs wpłyną prace, które spotkają się z życzliwym przyjęciem mieszkańców Trójmiasta. I że ta zwycięska z czasem stanie się jednym z symboli Trójmiasta i afirmacją życia, jakie wszyscy wiedziemy w Gdyni, Sopocie i Gdańsku.
Pula nagród: 16 tys. zł
  • I miejsce - 8 tys. zł
  • II miejsce - 3 tys. zł
  • III miejsce - 2 tys. zł