Reperturar DKF i ACK luty 2018

„Wariacje akordeonowe vol. 3” na Wydziale Filologicznym Uniwersytecie Gdańskim

Wtorek 13.02.2018 r. o godz. 19.00 w Sali Teatralnej UG (budynek Neofilologii Wydziału Filologicznego, ul. Wita Stwosza 51) odbędzie się pierwszy koncert z cyklu „Muzyka na Uniwersytecie Gdańskim”, który się kontynuacją cyklu „Muzycznych wtorków na UG”. Podczas koncertu pt. „Wariacje akordeonowe vol.3” zaprezentują się przede wszystkim studenci klasy akordeonu wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w towarzystwie innych instrumentów. Główne skrzypce tego wieczoru będzie grał jednak akordeon. Studentów przygotował dr Paweł Zagańczyk.
Wystąpią studenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku: Paweł Ratajek, Maciej Kacprzak, Radosław Klajna, Aleksander Gaik, Monika Kowalska, Hao Zhang, Karol Sokołowski, Adrianna Paliwoda, Małgorzata Seklecka, Weronika Kulesza.
W programie utwory na akordeon kompozytorów, takich jak m.in.:Domenico Scarlatti, Franck Angelis, Astor Piazzolla.

Repoertuar filmowy DKF luty 2018

Dyskusyjny Klub Filmowy Miłość Blondynki UG, Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR UG zapraszają:

01 lutego 2018 (czwartek) godz. 18.30
Dobre, bo polskie : NAJLEPSZE POLSKIE 30’(2017)
Blok filmów krótkometrażowych, Polska, 81 min.
Najpiękniejsze fajerwerki ever, reżyseria Aleksandra Terpińska / 60 kilo niczego, reżyseria Piotr Domalewski /Amerykański sen, reż. Marek Skrzecz.
08 lutego 2018 (czwartek) godz. 18.30
Horyzonty kina: DUSZA I CIAŁO (2017) reż. Ildikó Enyedi, Węgry, 116 min.

„Dusza i ciało” to bardzo oryginalna historia miłosna, która urzeka subtelnością, humorem i niezwykłym podejściem do tematu alienacji. Film najczęściej porównywany jest ze słynną "Amelią" oraz „Pokotem” Agnieszki Holland, i jest pierwszym od 18 lat pełnometrażowym obrazem cenionej węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi.
15 lutego 2018 (czwartek) godz. 18.30
Międzynarodowy Dzień Kotów: KEDI- SEKRETNE ŻYCIE KOTÓW (2016) reż. Ceyda Torun, Turcja, USA, 75 min.

Stambuł to miasto z niezwykłą, sięgającą tysięcy lat historią i zarazem jedyne w swoim rodzaju najprawdziwsze kocie imperium. Koty, mając w nim swoje wyjątkowe, zaszczytne miejsce, są nieodłączną częścią lokalnej społeczności. Żyją na styku dwóch światów – dzikiego i cywilizowanego: nie mają swoich właścicieli, ale każdego dnia towarzyszą mieszkańcom w chwilach smutku i radości.
22 lutego 2018 (czwartek) godz. 18.30
Mistrzowie kina: NIEMIŁOŚĆ (2017) reż. Andriej Zwiagincew, Rosja, Francja, Belgia, Niemcy, 127 min.

„Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa („Lewiatan”, „Elena”, „Powrót”), kandydat do Oscara® w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny , to obraz bezwzględnej walki między dążącymi do rozstania małżonkami i rodziny, w której brakuje miłości.

Miejsce: Aula 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Wita Stwosza 55 Gdańsk Oliwa.
Karnety: 1 film 10 ulgowy * / 15 normalny zł / 2 filmy 15 ulgowy * / 25 normalny zł / 4 filmy 25 ulgowy * / 40 normalny zł

* karnety ulgowe dla studentów, uczniów i słuchaczy Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz posiadaczy Metropolitalnej Karty dla Kultury
(sprzedaż karnetów pół godziny przed seansem).

Data publikacji: wtorek, 30. Styczeń 2018 - 11:53; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 30. Styczeń 2018 - 11:58; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka