Wystawa pt. Kazuo Ishiguro - pisarz świata ułudy

Biblioteka Neofilologiczna na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na wystawę pt. "Kazuo Ishiguro - pisarz świata ułudy" prezentującą sylwetkę i dorobek twórczy laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2017.
Kazuo Ishiguro (oryg. 石黒 一雄 Ishiguro Kazuo), urodzony 8 listopada 1954 r. brytyjski powieściopisarz, autor opowiadań i scenarzysta japońskiego pochodzenia. Autorem polskiego tłumaczenia jego powieści "Pejzaż w kolorze sepii" jest dr Krzysztof Filip Rudolf, adiunkt w Katedrze Translatoryki Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki Uniwersytetu Gdańskiego.
Wystawę można oglądać do 19.02.2018 r. w siedzibie Biblioteki Neofilologicznej na Wydziale Filologicznym UG przy ul. Wita Stwosza 51, w godzinach otwarcia biblioteki. Serdecznie zapraszamy.

Data publikacji: środa, 24. Styczeń 2018 - 13:00; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 13. luty 2018 - 14:47; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka