Książka Strefy mroku: groza w kulturze audiowizualnej pod red. Sebastiana Konefała

Książka „Strefy mroku: groza w kulturze audiowizualnej” jest monografią akademicką przygotowaną przez dr Sebastiana Jakuba Konefała z okazji trzydziestolecia istnienia Gdańskiego Klubu Fantastyki. Gdański Klub Fantastyki od dwudziestu lat współpracuje z Uniwersytetem Gdańskim przy tworzeniu serii wydawniczej „Anatomia Fantastyki”, na łamach której debiutowało wiele osób związanych z naszą uczelnią.

z

W najnowszym tomie badacze horroru z Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Adama Mickiewicza i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej zastanawiają się nad tym, co zmieniło się w jego poetyce oraz szukają szczególnie innowacyjnych lub niesłusznie zapomnianych filmów, komiksów i gier komputerowych. Publikacja została dofinansowana przez Dziekana Wydziału Filologicznego UG oraz wsparta ze środków na działalność statutową UG.

Data publikacji: środa, 10. Styczeń 2018 - 11:42; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 10. Styczeń 2018 - 11:45; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka