Nowy dziewiąty zeszyt Schulz/Forum

Mamy przyjemność ogłosić dziewiąty zeszyt Schulz/Forum, a w nim: Paweł Sitkiewicz o tym, czy Schulz widział „Gabinet doktora Caligari”, Marek Tomaszewski o Schulzu-proroku, Anna Szyjkowska-Piotrowska analizuje Schulzowskie analogie i oksymorony, Zofia Ziemann broni przekładu Celiny Wieniewskiej, Katarzyna Kaszorek o „Polish Kafce”, czyli pierwszej recepcji Schulza w Ameryce, Anna Jarmuszkiewicz o kolorach, a Piotr Sitkiewicz o puzonach – czyli o tym, co skrywa obwoluta pierwszego wydania „Sklepów”. Małgorzata Sady o drodze braci Quay do Schulza, Balbina Hoppe o „Lustrze”
Leszka Mądzika, Stanisław Rosiek o schulzopodobnych fotografiach Bogdana Konopki. Aleksandra Skrzypczyk i Piotr Maksymowicz o Schulzu w operze.
Agnieszka Hudzik rozmawia z Henrykiem Mittelstaedtem, tłumaczem Schulza na argentyński, Sotiris Karageorgos o greckim odbiorze Schulza, Irena Chawrilska o Schulzu według Jonathana Foera, Paweł Łapiński o grze tekstowej „Bałwochwał”, Tymoteusz Skiba o nowej stronie internetowej o Jerzym Ficowskim.

Zapraszamy do lektury wersji elektronicznej na Issu, Academia.edu oraz w Central and Eastern European Online Library.

Data publikacji: czwartek, 21. Grudzień 2017 - 12:09; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 21. Grudzień 2017 - 12:12; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka