Stypendium Zarządu Województwa Pomorskiego dla studentek naszego Wydziału Katarzyny Piękoś, Joanny Łaszcz i Balbiny Hoppe

Trzy studentki Wydziału Filologicznego znalazły się w gronie 38 najlepszych studentów na Pomorzu.  Stypendia Zarządu Województwa Pomorskiego otrzymały w roku akademickim 2017/2018 trzy studentki z Wydziału Filologicznego z Uniwersytetu Gdańskiego:
  • Katarzyna Piękoś, studentka Skandynawistyki specjalności: Język, kultura i gospodarki Finlandii w Instytucie Skandynawistyki
  • Joanna Łaszcz, studentka filologii rosyjskiej w Instytucie Rusycystyki i Studiów Wschodnich
  • Balbina Hoppe studentka filologii polskiej i teatrologii w Instytucie Filologii Polskiej.

O stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego ubiegało się 51 osób. Ubiegający się musieli uzyskać średnią ocen nie mniejszą niż 90 proc. średniej możliwej do zdobycia na danym kierunku. Kolejne kryterium to specjalne osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. 19 grudnia 2017r. Zarząd Województwa Pomorskiego przyznał stypendia 38 najlepszym. Wysokość stypendiów to 380 zł. Pieniądze będą wypłacane przez 9 miesięcy w roku akademickim 2017/2018. Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego dla studentów przyznawane są od 2002 roku.
Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbędzie się w drugiej połowie stycznia 2018 roku.

Naszym znakomitym studentkom Paniom Katarzynie, Joannie i Balbinie serdecznie gratulujemy!

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: czwartek, 21. Grudzień 2017 - 10:06; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 11. Styczeń 2018 - 12:47; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka