Spektakle w reżyserii naszego doktoranta Tomasza Kaczorowskiego w pomorskich teatrach: Teatrze Lalek Tęcza w Słupsku i Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku:

"Opowieści spod stołu, czyli absurdalny świat Stasia Witkiewicza" (inspirowane "Juweniliami" Witkacego) w Teatrze Lalek Tęcza w Słupsku (spektakl powstał w ramach stypendium MKiDN Młoda Polska i bierze udział w konkursie Klasyka Żywa). Najbliższe terminy:
18, 19, 20 grudnia (o 9:00 i 11:30) oraz 20 stycznia o 17:00 i 21 stycznia o 9:00 i 11:30
z
"Nie wierzę w śmierć" (Miniatura w Gdańsku) w reż.Tomasza Kaczorowskiego (fot. Piotr Pędziszewski)

oraz

"Nie wierzę w śmierć" w Miejskim Teatrze Miniatura w Gdańsku (spektakl bierze udział Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej). Najbliższe terminy:
21 stycznia o 18:00, 1 lutego o 19:00, 11 lutego o 19:00

z
 "Opowieści spod stołu" (Teatr Lalki Tęcza) w reż.Tomasza Kaczorowskiego (fot. Magda Tramer)

Zapraszamy!

Tomasz Kaczorowski - reżyser i autor tekstów dla teatru, absolwent Wiedzy o Teatrze na UJ, studiował również reżyserię na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, obecnie student Filologicznych Studiów Doktoranckich na UG. Jest stypendystą m.in. programu stypendialnego MKiDN Młoda Polska. Wyreżyserował spektakle: "Trollgatan. Ulica Trolli" (Teatr Współczesny w Szczecinie), "Chimery Afanasjea" (Miniatura/Teatr na Plaży), "Ty, Hitler" (Teatr Kochanowskiego w Opolu), "Opowieści spod stołu..." (Teatr Lalki Tęcza w Słupsku), "Nocny Autobus" (Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku), "Nie wierzę w śmierć" (Miniatura). Laureat głównej nagrody w konkursie dramaturgicznym organizowanym przez Nowy Teatr w Słupsku i Teatr Nowy w Krakowie za tekst "Las Villas" i III nagrody w 28. konkursie na sztukę dla dzieci i młodzieży za tekst "z czuba...", dwukrotny półfinalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Uczestnik projektu Centrum Dramatu Najnowszego w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie. W najbliższych miesiącach przygotowuje premiery w krakowskiej Cricotece i toruńskim Teatrze im. Horzycy.

Data publikacji: środa, 13. Grudzień 2017 - 10:15; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 13. Grudzień 2017 - 10:37; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka