Konferencja naukowa "Sopot w literaturze – literatura w Sopocie"

Literackie Trójmiasto. Pracownia Badań
nad Literacką Obecnością Gdańska, Gdyni i Sopotu
od początku XX wieku do współczesności
Wydziału Filologicznego UG
zaprasza na konferencję naukową

Sopot w literaturze – literatura w Sopocie

24–25 listopada 2017
„Teatr na Plaży” , Al. Franciszka Mamuszki 2, Sopot

Literackie Trójmiasto. Pracownia Badań Nad Literacką Obecnością Gdańska, Gdyni i Sopotu od początku XX wieku do współczesności, która funkcjonuje w Katedrze Historii Literatury Instytutu Filologii Polskiej  na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, serdecznie zaprasza Państwa do uczestnictwa w konferencji naukowej, zorganizowanej we współpracy z Urzędem Miasta Sopotu.

Przedmiotem naukowej refleksji będzie wielopłaszczyznowo postrzegany, analizowany i interpretowany fenomen wzajemnych, obfitujących w niezwykle dynamiczne zwroty, związków miasta i literatury, które zaistniały w Sopocie na przestrzeni ponad 100 lat.

Wszystkich zainteresowanych gorąco zapraszamy do „Teatru na Plaży”!

Członkowie „LITERACKIEGO TRÓJMIASTA”

Data publikacji: czwartek, 16. Listopad 2017 - 08:15; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 16. Listopad 2017 - 08:48; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka