Festiwal Szekspirowski najlepszym festiwalem w Europie

Dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego prof. dr hab. Jerzy Limon z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki na Wydziale Filologicznym UG oraz Joanna Śnieżko-Misterek, koordynator Festiwalu Szekspirowskiego, odebrali w Brukseli nagrodę Unii Europejskiej EFFE Award 2017-2018 dla Festiwalu Szekspirowskiego. Wydarzenie jest jedyną polską imprezą, która została laureatem prestiżowej nagrody oraz znalazła się na liście pięciu najlepszych festiwali w Europie nagrodzonych przez Unię Europejską.

Ogłoszenie zwycięzców oraz uroczystość wręczenia nagród odbyła się 18 września 2017 r. podczas Arts Festivals Salon w Brukseli. Wśród zwycięzców są również: FMM Sines – Festival Musicas do Mundo z Portugalii, European Film Festival Palic z Serbii, Utrecht Early Music Festival z Holandii i Altofest International Contemporary Live Arts z Włoch. Nagrodę specjalną otrzymał Edinburgh International Festival z Wielkiej Brytanii.

W czerwcu 2017 r. Uniwersytet Gdański i Gdański Teatr Szekspirowski podpisały porozumienie o współpracy. Obszarami wspólnych działań są popularyzacja nauki, wiedzy i kultury, wymiana doświadczeń w dydaktyce oraz organizacja wspólnych przedsięwzięć edukacyjnych i kulturowych.

Zdjęcie w galerii

Data publikacji: wtorek, 19. Wrzesień 2017 - 13:31; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: wtorek, 19. Wrzesień 2017 - 13:36; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka