Promocja książki Piotra Kurpiewskiego Historia na ekranie Polski Ludowej | Wydział Filologiczny

Promocja książki Piotra Kurpiewskiego Historia na ekranie Polski Ludowej

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na promocję książki Historia na ekranie Polski Ludowej autorstwa Piotra Kurpiewskiego.

z

Spotkanie promocyjne jest jedną z imprez towarzyszących 42. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Książka Historia na ekranie Polski Ludowej otwiera Linię Filmową – nową serię wydawniczą utworzoną przez Katedrę Wiedzy o Filmie i Kulturze Audiowizualnej Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Spotkanie z Piotrem Kurpiewskim poprowadzi trzech profesorów gdańskiej uczelni: filmoznawcy – Mirosław Przylipiak i Krzysztof Kornacki oraz historyk Tadeusz Stegner.

22 września 2017, godz. 18.00
Gdyńskie Centrum Filmowe