Pieniądze z Erasmus+ dla Instytutu Rusycystyki i dla Katedry Slawistyki

Narodowa Agencja Programu Erasmus+ przyjęła do realizacji złożony przez Uniwersytet Gdański wniosek o mobilność studentów i pracowników szkół wyższych z krajami partnerskimi w konkursie roku 2017 (tzw. akcja KA107-2017) w ramach programu Erasmus+. Uniewersytet Gdański otrzyma dofinansowanie w maksymalnej kwocie 98 565 EUR na realizację 34 mobilności.

Do krajów partnerskich zalicza się ogromna większość krajów ze wszystkich regionów świata, od państw graniczących z Polską na wschodzie poprzez Afrykę, Bliski i Daleki Wschód czy Amerykę Łacińską, aż po Australię. W ten sposób program Erasmus+ umożliwia nowe kierunki mobilności, tworząc ramy i przeznaczając fundusze na współpracę z uczelniami z całego świata.  Dobre doświadczenia i sprawdzone zasady trzydziestoletniego funkcjonowania programu Erasmus w jego różnych odsłonach wykorzystano i zastosowano do rozwinięcia współpracy państw UE praktycznie z całym światem.

W projekcie roku 2017 będą uczestniczyły zarówno jednostki doświadczone w realizacji współpracy z krajami partnerskimi (w projektach lat 2015 i 2016), jak i debiutujące w tej roli m.in.:

• Instytut Pedagogiki będzie kontynuował owocną współpracę z Rosyjskim Uniwersytetem Przyjaźni Narodów w Moskwie (12 mobilności w roku akademickim 2016/17: studenci rosyjscy oraz pracownicy naukowo-dydaktyczni obu uczelni). Dołączy do niego Instytut Rusycystyki i Studiów Wschodnich Wydziału Filologicznego, który do tej pory współpracował z RUDN w ramach umów dwustronnych.
  • Katedra Slawistyki na Wydziale Filolologicznym będzie kontynuowała wspólne działania mobilnościowe z serbskim Uniwersytetem w Nowym Sadzie (9 mobilności w latach akademickich 2016/17 oraz 2017/18 – studenci obu uczelni i pracownicy naukowo-dydaktyczni).

Na stronie (Z)realizowane w UG projekty współpracy Erasmus+ z krajami partnerskimi można przeczytać więcej na temat projektów współpracy z krajami partnerskimi, które już zostały zrealizowane w ramach dofinansowania uzyskanego przez UG w konkursie roku 2015 lub pozostają w fazie realizacji (konkurs roku 2016).

Data publikacji: czwartek, 7. Wrzesień 2017 - 12:46; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: czwartek, 7. Wrzesień 2017 - 14:51; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka