ZAPROSZENIE NA WYSTAWĘ GÜNTER GRASS – PATRZĄC Z GDAŃSKA

Pracownia Badań nad Narracjami Pogranicza UG zaprasza do Parku Świętopełka przy ulicy Szerokiej na wystawę Günter Grass – patrząc z Gdańska, którą przygotowaliśmy wspólnie z Gdańską Galerią Güntera Grassa i Domem Chodowieckiego/Grassa.

Wystawa ukazuje postać i twórczość gdańszczanina, pisarza-noblisty i doctora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego, a także jego powojenne kontakty z miastem urodzenia. W przestrzeni publicznej bezpośrednio sąsiadującej z Galerią jego imienia prezentowane są również prace z kolekcji gdańskiej, a tym samym Günter Grassa przedstawiony jest także jako twórca sztuki wizualnej.

Od czerwca ekspozycję będzie można obejrzeć na dziedzińcu Domu Daniela Chodowieckiego i Güntera Grassa na Osieku (ul. Sieroca). Projekt zrealizowano w ramach obchodów jubileuszu 90. urodzin artysty.

Koncepcja: Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk i Marta Wróblewska
Projekt graficzny: Anna Witkowska
Projekt ekspozycji: Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto
Współpraca: Instytut Kaszubski i Stowarzyszenie Güntera Grassa